متخصص در اخذ ویزای دائم استرالیا

دو ویزای جدیدبرای مراکز ریجنال از نوامبر

 • مراکز ریجنال در سراسر استرالیا می گویند تا ۶۰ هزار فرصت شغلی دارند که نمی توانند آنها را با استفاده از نیروهای ساکن در این مناطق پر کنند.
  آقای کلمن می گوید دولت در حال ارائه دو ویزای جدید مخصوص این مناطق است تا این مشکل را حل کند.
  وی می گوید: "امسال در قالب برنامه مهاجرتی ۲۳ هزار ویزا برای افرادی اختصاص می دهیم که متعهد شوند برای حداقل سه سال در مناطق ریجنال استرالیا زندگی و کار کنند. و این برای کسب و کارهای مناطق ریجنال به این معنی خواهد بود که فرصت های بیشتری خواهند داشت تا نیروهای ماهر مورد نیاز خود را تامین کنند، در صورتی که یک استرالیایی برای انجام آن کار وجود نداشته باشد."
  اما بتینا اشکولارک (Betina Szkudlarek) از دانشگاه سیدنی می گوید این مهم است که استرالیا ظرفیت پذیرش مهاجر خود را افزایش دهد.
  وی می گوید: "مناطق ریجنال برای تامین برخی از نیروهای بسیار ماهر مورد نیاز خود با مشکل روبرو هستند. بدون داشتن چنین نیروهایی، اقتصاد این مناطق و شهرها و مناطق کوچک نمی تواند به طور مناسب کار کند."
  میزان پذیرش مهاجر در دوران دولت حزب کارگر به اوج خود یعنی در حدود ۱۹۰ هزار نفر رسیده بود.
  ولی دولت ائتلافی استرالیا در آستانه انتخابات فدرال در ماه مه اعلام کرد که تصمیم دارد سقف پذیرش مهاجران را برای چهار سال آینده به ۱۶۰ هزار نفر کاهش دهد.
  بتینا اشکولارک می گوید: "من فکر می کنم کاهش پذیرش مهاجر، حداقل به طور موقتی، نشان دهنده این است که دولت رای دهندگان را درک می کند چون در بین رای دهندگان این باور وجود دارد که مهاجرت دلیل اصلی افزایش بیش از حد جمعیت شهرهاست و تراکم بیش از حد در سیستم حمل و نقل عمومی است."
  سایمون کوستنماکر (Simon Kuestenmacher) کارشناس جمعیت شناسی می گوید دولت با کاهش پذیرش مهاجران، مازاد بودجه را در خطر قرار می دهد.
  وی می گوید: "اگر می خواهید دارای مازاد بودجه باشید راحت ترین راه افزایش تولید ناخالص داخلی از طریق مهاجرت است. راه ساده تری برای انجام آن وجود ندارد."
  دو ویزای جدید مخصوص مناطق ریجنال از ماه نوامبر عرضه خواهند شد.