متخصص در اخذ ویزای دائم استرالیا

آشنایی با امتحانات مایکرو سافت

شرکت مایکروسافت دارای دوره‌های آموزشی گسترده ای است که بطور رسمی و غیررسمی در بیشتر نقاط جهان برگزار می‌شوند. در پایان هر دوره، دانشجویان می‌توانند با گذراندن آزمون‌های بین‌المللی مدرک آن دوره را از شرکت مایکروسافت دریافت کرده و به عنوان کاربر حرفه‌ای مایکروسافت در آن دوره شناخته شوند.
مدارک سری 2012 مایکروسافت با سه هدف زیر طراحی و ارائه گردیده است:
1- شناخته شدن به عنوان استاندارد عالی و جهانی آموزش تخصصی IT
2- تایید دانش و تخصص عمیق در انواع گسترده راهکارهای مبتنی بر IT
3- نمایش مهارت های به روز افراد در زمینه فناوریهای درحال تغییر
امروزه مدارک شرکت مایکروسافت، یکی از بهترین مدارک تخصصی فناوری اطلاعات در جهان به حساب می آید و این شرکت در سری 2012 خود، مدرک MCSE را با دیدگاهی جدید، به جامعه IT معرفی کرده است.MCSE
Microsoft Certified Solutions Expert

امتحانات مایکروسافت مدرک مهندسی سیستم‌های مایکروسافت (MCSE) اولین مدرک برای متخصصین IT است که وظیفه تحلیل، طراحی و اجرای سیستم‌های مبتنی بر ویندوز را در دفاتر و ادارات مختلف به عهده دارند. این مدرک برای افرادی مناسب است که در یکی از پست‌های مهندس یا تحلیلگر سیستم‌ها، مهندس بخش فنی، مهندس یا تحلیل گر شبکه و مشاور فنی مشغول به فعالیت هستند.
در طی سالهای اخیر که تولید و تغییرات فناوری شتاب فزاینده ای گرفته است، صرفا داشتن یک فناوری خاص، کاربرد چندانی در کار و صنعت ندارد. آنچه امروزه مفید واقع می شود، راه حلهای مبتنی بر چندین فناوری می باشد. در این خصوص و با هدف تربیت متخصصین کارآمد و منعطف با چنین تغییراتی، شرکت مایکروسافت سری 2012 مدارک ارزشمند و صاحب نام MCSE را مطابق با نیازهای روز طراحی و معرفی کرده است.
برای دستیابی به مدرک مهندسی مایکروسافت(MCSE)، هر دانشجو باید پنج دوره را طی کرده و در آزمون نهایی هر دوره پذیرفته شود. پس از پایان موفق دوره ها، دانشجو به عنوان مهندس مایکروسافت در کل دنیا با یک شناسه کاربری منحصر به فرد شناخته می‌شود.
تخصص یک مهندس مایکروسافت در طراحی، برنامه‌ریزی، هدایت و اشکال‌یابی شبکه‌های کامپیوتری مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز است. یک مهندس سیستمهای مایکروسافت می‌بایست تمام زیرساختهای لازم برای ایجاد یک شبکهٔ رایانه‌ای را بداند و با توجه به نیازهای شرکت موردنظر، بهترین راه حل را برای بهینه‌کردن امور در اختیار آن شرکت قرار دهد.MCSD
Microsoft Certified Solution Developer

امتحانات مایکروسافت مدرک MCSD یكی از معتبرترین مدارك در زمینه برنامه نویسی است كه توسط شركت مایكروسافت اعطا می شود.
برنامه‌های کاربردی که دارندگان MCSD قادرند طراحی و تولید کنند، شامل طیف وسیعی از نرم‌افزارهای تک‌کاربره و چند کاربره تا نرم افزارهای تحت شبکه گسترده اینترنت و دارای لایه‌های چند گانه می‌باشد.
دورهMCSD شامل آزمون‌های جداگانه‌ای است که توانایی داوطلبان را در ساخت سیستم‌ های نرم‌افزاری بر مبنای شبکه اینترنت، سیستم‌های گسترده در چندین مکان مجزا و یا سیستم‌های تجاری که به‌وسیله نرم‌افزارهای مایکروسافت پیاده‌سازی می‌شود مانند (SQL Server) مورد ارزیابی قرار می‌دهد. با کسب این مدرک فرد ثابت می‌کند که توانایی لازم برای راهبری، مدیریت، طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های نرم‌افزاری یک سازمان را دارد.
مایكروسافت امتحانات MCSD را به نحوی ارائه میدهد كه فرد، از جنبه برنامه نویسی و همچنین از جنبه تحلیل مسائل نرم افزاری، دارای مهارت باشد. لذا در تلاش برای تحصیل MCSD ، بهره گیری از اساتیدی كه خود این راه را پیموده اند، میتواند نقش مهمی در موفقیت سریعتر شما داشته باشد.کلیه مدارک 2012 مایکروسافت در سه لایه تخصصی زیر ارائه گردیده است:
1- لایه مقدماتی یا Associate شامل مدارک Microsoft Technology Associate یا MTA
2- لایه تخصصی یا Expert شامل مدارک Microsoft Certified Solutions Expert یا MCSE و Microsoft Certified Solutions Developer یا MCSD
3- لایه ارشد یا Master شامل مدرک Microsoft Certified Solutions Master یا MCSM

متقاضیان مهاجرت به استرالیا، با ارائه مدارک بین المللی مایکروسافت، می توانند به سهولت جهت اخذ ویزاهای 189 ، 190 و 489 اقدام نمایند.