متخصص در اخذ ویزای دائم استرالیا

CAE چیست؟

CAE چیست؟ CAE مخفف عبارت (Certificate in Advanced English)، آزمونی در سطح پيشرفته می باشد که رسماً توسط دانشگاهها، کارفرمايان و دولت ها در سراسر جهان به رسميت شناخته می شود. نمره CAEنمایانگر توانایی فرد در بکارگیری زبان برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. بسیاری از کالج ها، دانشگاه ها، صنایع و سازمان های دولتی در کشورهای انگلیسی زبان از نمره CAE برای ارزیابی شایستگی افراد برای پذیرش استفاده می کنند. آزمون CAE پنج ساعت به طول می انجامد و شامل پنج بخش است: گفت، شنود، درک مطلب، نگارش و کاربرد زبان.
CAE
توسط دانشگاه کمبریج انگلستان از سال 1991 وبه طور متوسط 3 الی4 بار در هر ماه 1200مرکز در113 کشور مختلف جهان وایران برگزار شده ومی شود.
در صورت موفقیت در این ازمون ،مدرکی از سوی دانشگاه کمبریج انگلستان به شما اعطاء می گردد که تاریخ انقضانداشته ومادام العمرارزشمند است .
مدرک CAEمورد قبول 2800 دانشگاه ،سازمان ، موسسه وشرکت در67کشور جهان وتحصیل وکارمی باشد.
آزمون CAE در دو فرمت برگزار میشود یک کاغذی (Paper Base) و دو کامپیوتری(Computer Base)
:CAE Paper Baseفرمت ازمون
56سوال و1ساعت و30 دقیقه زمان Reading and use of English
1ساعت و30دقیقهWriting
15دقیقه برای هر نفر(ممکن است در روز دیگری باشد و دوازمونگر باشما صحبت کنند.)Speaking
40دقیقه listening سیستم نمردهی :
ازمون CAE برای ازمایش سطح C1 طراحی شده است .اما کسانی که بین 200 الی 210 امتیاز در این ازمون کسب نمایند سطح زبان ان ها C2 وافرادی که کمتر از180 امتیاز دریافت کنند،سطح زبانی انها B2 اعلام خواهد شد.امتیاز های بین 142 الی 159 تنها گزارش می شوند وهیچ گونه مدرکی برای انها صادر نمی شود.
در حالت کلی امتیاز بندی وسطح بندی به صورت ذیل است :

دارندگان مدرک CAE دارای توانایی زبانی مشابه با دارندگان مدارک آیلتس در نمره ی 5 الی ۸هستند. و می توانند مدرک مذکور را به محل کار، تحصیل و یا سازمان مهاجرت ارائه دهند.

مدرک CAE جزء مدارک زبان مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا می باشد .
ازمون بین المللیCAEرا که دانشگاه کمبریج طراحی کرده را میتوان به جای ازمونPTE , TOEFL , IELTS معرفی کرد. امروزه دولت استرالیا نیز این ازمون را در بحث مهاجرت قبول دارد.